Program Committee (tentative)

Track 1: Algorithms and Applications

  • Program vice chair: Shi-Jinn Horng, Nat. Taiwan U. of Sci. & Tech., Taiwan
  • Hamid R. Arabnia, University of Georgia, USA
  • Teofilo F. Gonzalez, UC Santa Babara, USA
  • Frank Hsu, Fordham University, USA
  • Yo-Ping Huang, National Taipei University of Tech., Taiwan
  • Yamin Li, Hosei University, Japan
  • Muhammad Khurram Khan, King Saud University, Saudi Arabia
  • Teruo Matuzawa, JAIST, Japan
  • Shietung Peng, Hosei University, Japan
  • Frode Eika Sanenes, Oslo Inst. of Tech., Norway
  • Michal Wozniak, Wroclaw University of Technology, Poland
  • Chao-Tung Yang, Tunghai University, Taiwan
  • Xianchao Zhang, Dalian University of Tech., China
  • Zong-Hua Zhang, National Institute of Info. and Comm. Tech., Japan
  • Hong Zhu, Fudan University, China
  • Albert Y. Zomaya, Univ. of Sydney, Australia

Track 2: Hardware and Architectures

  • Program vice chair: Shuichi Ichikawa, Toyohashi U. of Technology, Japan
  • Hideharu Amano, Keio University, Japan
  • Susumu Horiguchi, Tohoku University, Japan
  • Hai Jin, Huazhong University of Science and Technology, China
  • Masahiro Iida, Kumamoto University, Japan
  • Laurent Lefevre, INRIA, France
  • Andrew Lewis, Griffith University, Australia
  • Minglu Li, Shanghai Jiao Tong University
  • Hironori Nakajo, Tokyo University of Agriculture and Technology, Japan
  • Wahid NASRI, Higher School of Sciences and Techniques of Tunis, Tunisia
  • Marcin Paprzycki, Warsaw School of Social Psy., Poland
  • Hiroyuki Sato, University of Tokyo, Japan
  • Yuichiro Shibata, Nagasaki University, Japan
  • Daisuke Takahashi, University of Tsukuba, Japan
  • Osamu Tatebe, University of Tsukuba, Japan
  • Lizhe Wang, Rochester Institute of Technology, USA
  • Shinichi Yamagiwa, Kochi University of Technology, Japan
  • Wu Zhang, Shanghai University, China

Track 3: Distributed Systems and Networking

  • Program vice chair: Chung-Ta King, National Tsing Hua University, Taiwan
  • Chen-Lung Chan, National Tsing Hua University, Taiwan
  • Tzung-Shi Chen, National University of Tainan, Taiwan
  • Xueqi Cheng, Chinese Academy of Sciences, China
  • I-Hsin Chung, University of Maryland, USA
  • Dan Grigoras, University College Cork, Ireland
  • Hung-Chang Hsiao, National Cheng-Kung University, Taiwan
  • Jung-Chun Kao, National Tsing Hua University, Taiwan
  • Yunhuai Liu, Hong Kong University of Science & Technology, China
  • Hung Nguyen, University of Adelaide, Australia
  • Yasuo Okabe, Kyoto University, Japan
  • Haiying Shen, University of Arkansas, USA
  • Shigeaki Tagashira, Kyushu University, Japan
  • Si Qing Zheng, Univ. of Texas at Dallas, USA
  • Cheng Zhong, Guangxi University, China
  • Jing Zhou, Communication University of China, China
  • Yanmin Zhu, Shanghai Jiao Tong University, China

Track 4: Software Systems and Technologies

  • Program vice chair: Zhiyi Huang, University of Otago, New Zealand
  • Stuart Charters, Lincoln University, New Zealand
  • Wenguang Chen, Tsinghua University, China
  • Dongrui Fan, Institute of Computing Technology, Chinese Academy of Sciences, China
  • Zhiyi Huang, University of Otago, New Zealand
  • Vyacheslav Kitaev, Auckland University of Technology, New Zealand
  • Mariusz Nowostawski, University of Otago, New Zealand
  • Elizabeth Post, Lincoln Ventures Ltd., New Zealand
  • Oliver Sinnen, University of Auckland, New Zealand
  • Andrew Trotman, University of Otago, New Zealand
  • Andrew Wendelbourn, University of Adelaide, Australia
  • Xinfeng Ye, Auckland University, New Zealand

Local Arrangement Committee at Hiroshima University

  • Takao Hinamoto
  • Katsunobu Imai
  • Chuzo Iwamoto
  • Tetsushi Koide
  • Ken'ichi Morita
  • Daisuke Takafuji
  • Satoshi Taoka
  • Toshimasa Watanabe
committees.txt · Last modified: 2010/01/07 09:53 by yasuaki
www.chimeric.de Creative Commons License Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0